Iwona Wiśniewska - Salamon

Iwona Wiśniewska – Salamon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w 1990 r. uzyskała tytułu magistra sztuki.

 

W latach 1990-1992r. kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 

W 1991 roku stworzyła Chór Kameralny przy Akademii Rolniczej (od 2009 r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół był wielokrotnie laureatem polskich i zagranicznych konkursów chóralnych.

 

W 2003r. została konsultantem muzycznym i korepetytorem prowadząc zajęcia wokalne z aktorami Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

 

W latach 2003-2006 wielokrotnie organizowała i zdobywała środki finansowe na Międzynarodowe Warsztaty Chóralne (w ramach programu „Młodzież”).

 

W 2004 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

W 2007 r. wraz z władzami Akademii Rolniczej stworzyła Międzywydziałowe Centrum Nauk Humanistycznych, gdzie przez rok pełniła funkcje kierownika.

 

W 2007r otrzymała nominacje na stanowisko koordynatora regionalnego Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska” obejmującego działalność chórów szkolnych województwa zachodniopomorskiego.

 

Od 2007 wykładowca Katedry Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie prowadziła zajęcia chóru, emisji głosu, kształcenia słuchu i dyrygowania.

 

W 2008r. objęła funkcje kierownika Podyplomowych Studiów „Muzyka”.

 

Od 1.IX. 2010 wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

W 2011 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

 

Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej.